Header

Zdrowie i medycyna

Przeczytaj więcej tutaj - Dowiedz się więcej na ten temat - Przeczytaj pełną wersję tutaj - Zapisz się - Zobacz pełen artykuł tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Zaloguj Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest choćby zmiana nawyków żywieniowych. Często kiepsko jemy - to sprawia, że generalnie źle się czujemy. Weźmy choćby za przykład mieszkańców Japonii. W końcu to nie jest tajemnica, iż w Japonii ludzie w zasadzie długo żyją. To ma dużo minusów - system emerytalny, ale prawda jest taka, że w przeważającej większości przypadków pragniemy żyć dłużej. A na dodatek jak najdłużej nie uskarżać się na swoje zdrowie. Cóż, Japończycy w przeważającej większości przypadków bardzo zdrowo się odżywiają, więc są narodem, który jest zdrowy.
- Więcej aktywności fizycznej! W takim razie dużo więcej się ruszajmy, ograniczmy jazdę samochodem, uprawiajmy jakieś sporty. Może pływanie, tenis ziemny albo jogging? Świetna wiadomość dla pragnących nieco więcej szamać: kiedy człowiek regularnie uprawia sport, ma możliwość więcej jeść - bez ryzyka utycia.
Powracamy po pełnym dniu pracy do domu, przygotujemy jakieś drobne co trochę do spożycia i nagle.. przeszywa nas ból nie do ścierpienia. Co dalej robić? Jedna tabletka przeciwbólowa, druga, więcej już nie można... Mają wpaść znajomi, co tu zrobić... już wiem, leczenie kanałowe pod mikroskopem warszawa, dzwonię, numer znam na pamięć. Niewątpliwie, proszę przyjść, czekamy. Chodzę jak na potępienie. Borowanie, wyrywanie, co jeszcze: A wszystko to pewnie boli jak diabli. Pełny następny dzień spędzę na kanapie z kompresem na twarzy. Poszedłem. Przysiadłem w fotelu niemal jak w samolocie. Dobry wieczór, czy ktoś może mi pomóc? Poszło jak z płatka. Znieczulenie nic nie dolegało. Zabieg - jaki zabieg? To ja miałem oderwany ząb? Niemożliwe, nic nie czułem. Aha, muszę nadejść za kilka dni do kontroli. Rzecz jasna że przyjdę, Rozumiem, kolejna wizyta to wyłącznie dwie plomby. Pełna przyjemność po mojej domenie. I tak nie będę nic czuł. By wizyta u każdego doktora tak oczywiście wyglądała! Chorowanie byloby przyjemnością. Dobrze, że ma kto dbać o moje zęby. I mogę jeszcze klika godzin przespać spokojnie do rana.

Spis Treści